Вища освіта в Німеччині

БЕЗКОШТОВНА ВИЩА ОСВІТА В НІМЕЧЧИНІ
 1. У яких ВНЗ Німеччини є безкоштовна освіта?
 2. Що потрібно зробити для вступу на безкоштовну програму в німецький ВНЗ?
 3. Який відсоток українських студентів проходить на безкоштовну програму навчання в Німеччині?
 4. Скільки складають щомісячні побутові витрати на життя студента в Німеччині?
 5. Які професії перспективніше обирати для вступу?
В ЯКИХ УНІВЕРСИТЕТАХ БЕЗКОШТОВНА ОСВІТА?

Безкоштовна освіта в НімеччиніНе багато хто знає, що отримати вищу освіту в Німеччині можна абсолютно БЕЗКОШТОВНО, при цьому обравши навчання в рейтинговому університеті. Система освіти в багатьох європейських країнах побудована за схожим принципом з нашою: тобто, топові державні ВНЗ мають як контрактну, так і безкоштовну форму навчання. Зокрема, Німеччина пропонує ряд програм для студентів з інших країн, в тому числі і з України, на які можна вступити абсолютно безкоштовно, за умови виконання деяких умов. І якщо врахувати вартість платної освіти в державних університетах Німеччини, а це від 4000 євро на рік, то можливість безкоштовної освіти в цій країні виглядає дуже привабливою. Не кажучи вже про переваги європейського диплому у порівнянні із українським дипломом. Також треба відзначити, що будучи студентом Німецького інституту, ви маєте офіційне право на роботу. Відзначимо відразу, що працювати офіційно цілий день, тобто 8 годин за законом студентам не дозволяється, але 20 годин на тиждень може працювати кожен студент.

ОТЖЕ, якщо ви розглядаєте безкоштовну освіту в Німеччині, тоді радимо звернути увагу на державні німецькі ВНЗ.

ЩО ПОТРІБНО ЗРОБИТИ ДЛЯ ВСТУПУ НА БЕЗКОШТОВНУ ПРОГРАМУ В ЗАКОРДОННИЙ ВНЗ
 • ПЕРШЕ. Визначитися з професією і ВНЗ, в який плануєте вступати. Так як Німеччина має чітку прив’язку університетів до території, то після вступу, вам буде нелегко, до самого закінчення університету, змінити навчальний заклад і навіть факультет.
 • ДРУГЕ. Отримати сертифікат, що підтверджує ваш рівень володіння німецькою мови. Найпоширенішими екзаменами на території України є TestDaF і DSH.
 • ТРЕТЄ. Пройти навчання і успішно скласти випускний іспит в штудіонколлеге або успішно пройти навчання у рейтинговому українському університеті (1-2 курси).
 • ЧЕТВЕРТЕ. Підтвердити свою фінансову незалежність (у вас повинні бути кошти для нормального проживання в країні). На сьогоднішній день, Німеччина встановила цю суму в розмірі 720 євро за кожен місяць перебування, а вам, як абітурієнту, потрібно підтвердити відразу цілий рік перебування в країні. Тобто, вам знадобиться відкрити блокований рахунок і мати на ньому 12міс. Х 720 євро = 8640 євро. Цей рахунок називається блокованим, оскільки ви не зможете відразу після вступу зняти всі свої кошти назад, все, що ви зможете, це знімати по 670 євро з цього рахунку щомісячно.
ДАВАЙТЕ РОЗГЛЯНЕМО ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО ВСТУПУ НА БЕЗКОШТОВНУ ПРОГРАМУ В НІМЕЦЬКИЙ ВНЗ:
УМОВИ БЕЗКОШТОВНОГО ВСТУПУ
НІМЕЧЧИНА
1. Диплом про отримання середньої освіти в УкраїніТАК
2. Знання мови країни, в якій плануєте вчитися
(Здати екзамен DSH або TestDaF)
ТАК
3. Диплом про проходження підготовчих курсів (Studienkolleg) або закінчити 1-2 курси в українському ВНЗТАК
4. Підтвердити свою фінансову незалежністьТАК

З таблиці видно, що одним із пунктів при вступі до німецького ВНЗ, є «Диплом про спеціальну освіту – Studienkolleg.»
Для Німеччини диплом про проходження підготовчих курсів і успішне складання іспиту в Studienkolleg або незакінчену вищу освіту в Українському університеті (як мінімум 1 рік) є ОБОВ’ЯЗКОВИМИ. З чим це пов’язано? Справа в тому, що в німецьких школах діти вчаться не 11, а 13 років. Відповідно виходить, що після закінчення української школи, у наших випускників не вистачає 2-х років освіти – у порівнянні з німецькими учнями. По суті, ви маєте два варіанти отримати ці відсутні 2 роки освіти:

 1. пройти як мінімум 1 курс в українському визнаному ВНЗ;
 2. пройти річний курс підготовки безпосередньо в Німеччині і скласти екзамен в Studienkolleg;

Найефективнішим рішенням є – пройти річний підготовчий курс в Німеччині. Так як всього за 1 рік ви отримуєте необхідну кількість годин з предметів + вивчете мову безпосередньо в мовному середовищі, що істотно поліпшить ваші показники при здачі мовного іспиту.

ЯКИЙ ВІДСОТОК УКРАЇНСЬКИХ СТУДЕНТІВ ВСТУПАЄ НА БЕЗКОШТОВНУ ПРОГРАМУ НАВЧАННЯ В НІМЕЦЬКІ ВНЗ?

Як показує практика, це 82% студентів, які успішно закінчують Штудіенколлег і 18% серед студентів, які не проходили навчання в Штудіенколлег.

У вас дуже великі шанси вступити до університету після успішного закінчення Штудіенколлег, так як під час вступу враховуються оцінки Штудіенколлег. Основний акцент потрібно зробити на вивченні мови і хороші оцінки під час навчання на підготовчих курсах. Якщо у вас будуть хороші оціни + високий рівень володіння німецькою, то ви можете розраховувати на вступ без іспитів.

ЩОМІСЯЧНІ ПОБУТОВІ ВИТРАТИ НА ЖИТТЯ СТУДЕНТА ЗА КОРДОНОМ?

Німеччина – країна підвищеного комфорту, що в свою чергу накладає певні обов’язки на жителів. Для комфортного життя в Німеччині, звичайно в залежності від регіону / міста, треба мати в середньому 800 євро / місяць на студента. Ціни на продукти харчування та одяг не надто відрізняються від наших, транспортні витрати – трохи дорожче українських. Також трохи дорожче обійдуться засоби комунікації (інтернет / телефон). Медична страховка для студентів в Німеччині є обов’язковою умовою, вартість на цей вид послуг складає від 25 до 40 євро / місяць.

ЯКІ ПРОФЕСІЇ ОБРАТИ?

Тут треба відштовхуватися від ваших планів на майбутнє після закінчення німецького ВНЗ. Чи плануєте ви залишатися в Німеччині або іншій країні Європи, або ж збираєтеся повертатися в Україну. Статистика за 2018 рік показує, що тільки 12% всіх студентів, які навчаються в Німеччині, планують повертатися на батьківщину, інші ж 88% бачать своє майбутнє поза Україною.

ОТЖЕ, ЯКЩО ВИ ВСЕ Ж З ПЕРШИХ 12% І БАЧИТЕ СВОЄ МАЙБУТНЄ ЖИТТЯ В УКРАЇНІ, ТО ЗВЕРНІТЬ УВАГУ НА НАСТУПНІ ГАЛУЗІ ОСВІТИ:
 • Медицина. Останнім часом медицина в Україні переживає кардинальні зміни. І якщо проаналізувати країни, які також переживали такий перехідний період в медицині, то стає абсолютно зрозумілим, що незабаром всі медичні послуги в нашій країні будуть платними, а також буде спостерігатися нестача хороших фахівців. Приватна практика, власна клініка, посада в мережевих клініках – все це буде приносити дуже і дуже хороший дохід.
 • Аграрна галузь. Оскільки Україна є аграрною країною, а самі аграрії починають потихеньку з’являтися в списках Forbes, і більшість технологій використовуваних в аграрному секторі є закордонними і не завжди зрозумілими нашим фахівцям – це все підштовхує учасників АПК все частіше залучати до своїх компанії закордонних фахівців, зарплати яких обчислюються десятками тисяч доларів на сьогоднішній день. Для прикладу, в середньому аграрному господарстві головний агроном отримує ЗП на рівні від 4000 у.о.. / місяць + щорічні бонуси. Помічник агронома від 1500у.о. Зарплата менеджера по ПММ від 1200у.е., Менеджер по реалізації готової продукції від 2000у.о. При цьому, за статистикою за 2018 рік, кількість аграріїв зростає в середньому на 7% щорічно.
 • Інформаційні технології. Україна вже давно стала «донором мізків» для зарубіжних ІТ компаній. А оскільки більшість ІТ компаній не мають потреби в наявності фізичних офісів за місцем виконання замовлень, то дуже багато хто з них відкривають офіси в країнах з досить таки «дешевої» робочої силою. Україна якраз відмінно підходить для таких потреб. На сьогодні, тільки в Києві базуються більше 100 великих ІТ закордонних компаній, зарплати співробітників в яких варіюються від 1500у.е.до 8000у.о.
ЯКЩО Ж ВИ ПЛАНУЄТЕ ПРОДОВЖУВАТИ СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ ВНЗ В НІМЕЧЧИНІ АБО В БУДЬ-ЯКІЙ ІНШІЙ ЄВРОПЕЙСЬКІЙ, І НЕ ТІЛЬКИ, КРАЇНІ, ТОДІ РАДИМО ЗВЕРНУТИ УВАГУ НА НАСТУПНІ ПРОФЕСІЇ:
 • Медицина. Хороші фахівці цієї галузі завжди користувалися попитом і мали заробіток в рази вище від середніх зарплат по країні.
 • Юриспруденція. Світ розвивається, ускладнюється, спектр співпраці між країнами істотно розширюється, пишуться нові закони, створюються правила і т.д. І при будь-якій угоді, завжди потрібен хороший юрист. Кожна, навіть невелика компанія потребує юридичні послуги. Знання – сила, а знання законів – велика сила!
 • Інформаційні технології. У наш час вже всім стало зрозуміло, що майбутнє за новими технологіями. Хто володіє новими технологіями – той завжди рухається вперед. На сьогоднішній день, в світі щодня відкривається близько 300 нових ІТ компаній, які займаються найнеймовірнішими розробками і які реалізують свій інформаційний товар по всій земній кулі.
 • Сфера послуг / готельно-ресторанний бізнес. Даний напрямок дуже популярний не тільки в Німеччині, але і інших країнах ЄС. У Німеччині дуже розвинений готельно-ресторанний бізнес. Такої кількості пабів, ресторанів, закусочних, готелів, хостелів важко знайти в будь-якому українському місті. Якщо наші люди їдять вдома, то німці воліють робити це в кафе і ресторанах, в яких працює безліч персоналу, починаючи від офіціантів і закінчуючи керівниками цілих ресторанних і готельних мереж. Маючи відповідну освіту, для вас не буде важко влаштуватися працювати в ресторан, а в недалекому майбутньому, стати керівником і отримувати дуже пристойний дохід від 5000 євро.
 • Дизайн / Графіка. Німеччина славиться своїми університетами в сфері дизайну. Німецькі організації завжди входять в число переможців більшості заходів по дизайну. І тут не тільки всім відомий автомобільний дизайн від іменитих виробників, але і архітектура і web-дизайн. Середньомісячний дохід дизайнера в Німеччині становить від 4000 євро.
НЕЗНАННЯ НІМЕЦЬКОЇ МОВИ НЕ Є ПЕРЕШКОДОЮ!

Перші кроки до безкоштовної освіти в Німеччині починаються з вивчення німецької мови: без сертифіката DSH або TestDAF (екзамени на знання німецької як іноземної, у разі навчання англійською – TOEFL або IELTS) ВНЗ не прийме документи від абітурієнта. Але це питання легко вирішується, в разі недостатнього рівня володіння німецькою мовою, ми разом підберемо найбільш ефективні для вашої ситуації мовні курси в Німеччині. Вивчення мови в мовному середовищі проходить набагато цікавіше й ефективніше. Після успішного закінчення курсів, ви отримуєте всі шанси на отримання якісної безкоштовної вищої освіти в Німеччині.

ЧИМ МИ МОЖЕМО ДОПОМОГТИ?

Німецький освітній центр DS успішно організовує освітні програми для бажаючих вивчити німецьку мову і отримати якісну освіту в Німеччині. Ми допоможемо в організації мовних курсів, зарахуванні в обрані ВНЗ, забезпечимо візову підтримку, організуємо поїздку, пошук житла, зустріч і супровід особистим перекладачем. Оплата послуг центру DS проводиться тільки після успішного зарахування до вищого навчального закладу!

НАШІ ПЕРЕВАГИ:
 • Без ризику – оплата після зарахування до вищого навчального закладу!
 • Сім-карта і 10 € на рахунок в подарунок
 • Персональний консультант на весь час вступу
 • Візова підтримка та організація поїздки

Звертайтеся і отримаєте безкоштовну консультацію про можливості отримання освіти в Німеччині!

ПОПУЛЯРНІ ПИТАННЯ / ВІДПОВІДІ

ЧИ ПОТРІБНО ЗДАВАТИ ЕКЗАМЕНИ ПРИ ВСТУПІ ДО УНІВЕРСИТЕТУ?

У більшості університетів вступні екзамени відсутні. Як виняток, творчі спеціальності, тут треба буде здавати вступні екзамени.

СКІЛЬКИ ЧАСУ Є НА ПІДГОТОВКУ ДО ВСТУПУ?

Зазвичай абітурієнти, які успішно вступають до німецького ВНЗ, починають підготовку в Україні ще за рік до вступу. Зазвичай цей час йде на підготовку до здачі і саму здачу іспиту для отримання сертифікату про знання мови, а також чимало часу займає вибір майбутньої професії.

ЧИ МОЖЛИВО ВІДРАЗУ ПІСЛЯ ШКОЛИ ВСТУПИТИ В УНІВЕРСИТЕТ НІМЕЧЧИНИ?

Можливо, але відразу після школи вам краще розглядати тільки приватні університети, в яких, до речі, навчання може проходити і англійською мовою.

ЧИ МОЖНА ПРАЦЮВАТИ ПІД ЧАС НАВЧАННЯ?

Повноцінно працювати не можна, але можна підробляти! Кожен студент німецького університету має повне право на роботу в Німеччині, але не більше 20 годин на тиждень і 120-ти робочих днів у році.

ЗАЛИШИЛИСЯ ПИТАННЯ?
ЗАДАВАЙТЕ І МИ ІЗ ЗАДОВОЛЕННЯМ ВАМ ВІДПОВІМО!

Перезвоните мне